RezervaceRezervace ubytování
KalendářAkce 2024
PoukazDárkový poukaz
KošíkE-Shop s vínem

Stará réva

Označení stará réva (ang. Old Vines, něm. Alte Reben, fr. Vieilles Vignes) je přisuzováno vinicím, které dosahují významného stáří, obvykle nad 40 let.

Naše společnost se může pochlubit několika takovými vinicemi, na kterých pěstujeme odrůdy Ryzlink rýnský (výsadba 1970), André (1977 a 1978), Pálava (1978), Tramín červený (1970) a Muškát moravský (1980).

Všechny odrůdy rostou ve viniční trati Nadzahrady, konkrétně v lokalitě Poštory.

Keře Staré révy v lokalitě Poštory

André

Star divider

Keře vysázeny v roce 1977 a 1978. Spon úzký 200 cm, keře jsou od sebe vzdáleny 110 cm. Tyto keře byly vysazeny a jsou to původní tzv. mezistaniční zkoušky v roce 1977 a 1978. Odrůda byla povolena v roce 1980 a naše stanice je hrdým nositelem a vlastníkem ochranných práv na tuto výjimečnou modrou odrůdu pro výrobu excelentních červených vín. Celková plocha této staré vinice osázené touto výjimečnou odrůdou je 0,6 ha.

ANDRÉ VÝBĚR Z HROZNŮ 2015 SUCHÉ

Alkohol: 13 % obj. – zbytkový cukr 4,7 g/l – veškeré kyseliny 0,6 g/l – bezcukerný extrakt 26,8 g/l

Ryzlink rýnský

Star divider

Keře vysázeny v roce 1970. Spon je dosti úzký 180 cm, keře jsou od sebe vzdáleny 110 cm. V dané výsadbě je zastoupeno celkem 25 různých klonů, čímž je tato výsadba ještě více zajímavá. Jsou zde klony velkopavlovické, polešovické, tak také klony německé z Geisenheimu. Celková plocha této staré vinice osázené touto výjimečnou odrůdou je 0,7 ha.

RYZLINK RÝNSKÝ POZDNÍ SBĚR 2016 POLOSUCHÉ

Alkohol: 12,5 % obj. – zbytkový cukr 11,3 g/l – veškeré kyseliny 6,3 g/l – bezcukerný extrakt 23,3 g/l

Tramín červený

Star divider

Keře vysázeny v roce 1970. Spon je dosti úzký 180 cm, keře jsou od sebe vzdáleny 110 cm. V dané výsadbě je zastoupeno celkem 7 různých klonů, čímž je tato výsadba také zajímavá. Jsou zde zastoupeny jen klony velkopavlovické. Celková plocha této staré vinice osázené touto starobylou odrůdou je 0,19 ha.

TRAMÍN ČERVENÝ VÝBĚR Z BOBULÍ 2016 POLOSLADKÉ

Alkohol: 12 % obj. – zbytkový cukr 38,1 g/l – veškeré kyseliny 4,9 g/l – bezcukerný extrakt 23,5 g/l

Výroba vín

Zajímavost

Star divider

Vyjímečné půdní a klimatické podmínky této lokality spolu s jižní a jihozápadní orientací svahů s vinicemi vytvářejí již více jak 400 let ideální polohu pro mimořádná vína. Půdní profil této polohy vzniklý na písčitých třetihorních sedimentech mořského dna nabízí révě dostatečné množství minerálů, které pak zejména starší keře s mohutnějším kořenovým systémem mohou dovedně "zpracovat" do konečné suroviny. Mistroství našeho sklepmistra pak jen doladí a vytříbí konečnou výjimečnou chuť vína z těchto starých keřů.

Víno 5
 • V dobách minulých bylo povoleno vysazovat révu jen
  pár vyvoleným
 • Díky své mimořádné poloze zde od roku 1609
  vysazovala révu šlechta a později habsburské dynastie,
  výlučně pro vlastní konzumaci
 • Vyjímečné půdní a klimatické podmínky
 • Trať Nadzahrady má optimální orientaci svahů
  vůči Slunci

Trať Nadzahrady má optimální orientaci svahů vůči Slunci. Osvit vinic (převážně jižní), podloží je sprašové s černozeměni a v části Poštor se slepenci a mořskými sedimenty, půdní horizont má mocnost od 30cm do 80cm.

Půdy jsou spíše jílovitohlinité až písčitohlinité s pH neutrálním až mírně zásaditým. Půdní a klimatické podmínky v této trati přinášejí výjimečnou mineralitu a kořenitost zejména bílým odrůdám.

Svažitost a velmi teplé klima dodává pak vysoký extrak a barevnost červeným vínům.

Výroba vín
PROHLÍDKA

Recenze hostů

Poprvé jsme k vám s kamarádkama zavítaly před 2roky náhodně cestou na rozhlednu...a letos k vám zavítáme již potřetí :) Vaše víno a pražené mandličky jsou bezkonkurenční! Ktomu krásné prostředí...

Monika Kubicová

Prodej vína v místě i online v e-shopu

Naše vína můžete zakoupit přímo na recepci penzionu, rádi vám poradíme. Vína máme zastoupena v mnoha vinotékách po celé ČR. Nemáte-li v blízkosti kamennou prodejnu, nechejte si dobré víno přivést až k vám domů, využijte online platby na našem e-shopu.
www.slechtitelkashop.cz

Vstup do E-SHOPU
Vinařskýpension André veVelkých Pavlovicích hodnocení