RezervaceRezervace ubytování
KalendářAkce 2024
PoukazDárkový poukaz
KošíkE-Shop s vínem

Sekty z moravských hroznů

Jen z vyzrálých moravských hroznů
může vzniknout pravý MORAVSKÝ SEKT.

Naše sekty jsou vyráběny výlučně z moravských hroznů pěstovaných
na jednom z nejteplejších míst Moravy ve vinařské obci Velké Pavlovice.
Vinohradníkova pečlivost, regulovaný výnos a vinařův cit pro víno,
dává vzniknout jedinečným sektům z Moravy.

VIP SEKT

VIP SEKT - méthode traditionnelle

Tento sekt je vyroben tradiční metodou kvašením v lahvi. Z ročníku 2016 jsme pro Vás vybrali moravské hrozny odrůdy Rulandské bílé, které byly ručně sbírány a lisovány celé. Po dobu 18-ti měsíců víno druhotně (sekundárně) kvasilo v lahvi a následně ve stejné láhvi po odstřelení 3 měsíce zrálo. VIP Sekt je v kategorii brut.

VIP SEKT

MORAVSKÝ SEKT – méthode Charmat

V roce 1907 Eugéne Charmat vymyslel metodu sekundárního kvašení v tanku. Rychlejší a levnější metoda nám dovoluje produkovat svěží, šťavnatá šumivá vína s jasným květinovým profilem v cenově dostupné hranici.

VIP SEKT

MORAVSKÝ SEKT BRUT A DEMI SEC

Základem pro tyto dvě varianty sektů jsou 3 odrůdy sklizené ve Velkopavlovické podoblasti. Jde o cuvée – směs sestávající z 50% Svatovavřineckého, 25% Veltlínského zeleného a 25% Ryzlinku vlašského.

VIP SEKT

CHARDONNAY BRUT

Na viniční trati Išperky ve Velkých Pavlovicích se réva vinná pěstuje již od roku 1673. Zde máme vysázenou odrůdu Chardonnay, kterou zpracováváme zvlášť pro náš jednoodrůdový sekt. Tato vinice dává každý rok kvalitní surovinu s vitální kyselinou, která je pro sekty jako stvořená.

VIP SEKT

MORAVSKÝ SEKT ROSÉ DEMI SEC

Již v roce 1609 bylo povoleno pěstovat révu na viniční trati Nadzahrady. Zde máme převážnou část výsadeb našich modrých odrůd, které díky půdním a klimatickým podmínkám dosahuji vysokých cukernatostí a výnosů. A právě průběžnou sklizní odlehčujeme těmto keřům a hrozny využíváme pro tento druh sektů. Plnost André a ovocnost Cabernetu Sauvignonu se spojuje v jemném perlení a dává vzniknout oblíbenému růžovému sektu.

PROHLÍDKA

Recenze hostů

Poprvé jsme k vám s kamarádkama zavítaly před 2roky náhodně cestou na rozhlednu...a letos k vám zavítáme již potřetí :) Vaše víno a pražené mandličky jsou bezkonkurenční! Ktomu krásné prostředí...

Monika Kubicová

Prodej vína v místě i online v e-shopu

Naše vína můžete zakoupit přímo na recepci penzionu, rádi vám poradíme. Vína máme zastoupena v mnoha vinotékách po celé ČR. Nemáte-li v blízkosti kamennou prodejnu, nechejte si dobré víno přivést až k vám domů, využijte online platby na našem e-shopu.
www.slechtitelkashop.cz

Vstup do E-SHOPU
Vinařskýpension André veVelkých Pavlovicích hodnocení