Restaurace : +420 515 554 426

Recepce : +420 777 468 894

Obchod : +420 733 677 233

drkov poukaz eshop rezervace
Tipy na výlety

REZERVACE

Jméno
Termín od do
Telefon
Počet osob
Email
Počet pokojů
Vzkaz

Tipy na výlety

Lednicko – valtický areál nabízí několik památek z doby Lichtenštejnů. Je zapsán na seznamu památek UNESCO od roku 1996. Rozprostírá se mezi Břeclaví, Lednicí a Valticemi. V Lednici se nachází zámek s anglickým parkem. Součástí parku je i skleník, ve kterém najdete tropické a subtropické rostliny.

Dalšími památkami, které se nachází v tomto areálu, jsou Obelisk, Janův hrad, Minaret alias Turecká věž či Lovecký zámeček. Břehy Lednických rybníků zdobí např. Rybniční zámeček, Hraniční zámeček nebo Apollonův chrám. Mezi Lednicí a Valticemi se nalézá kaple Svatého Huberta. Lednicko – valtický areál bývá také označován jako „Zahrada Evropy“.

Mikulov je město obklopené vinicemi a nachází se v chráněné krajinné oblasti Pálava. Dominantou je barokní zámek s unikátním vinným sudem. Další zajímavostí zámku je zámecká knihovna. Svatý kopeček je jednou z výrazných přírodních dominant Mikulova. Vyskytují se zde vzácné druhy rostlin a živočichů.

Na vrcholu se tyčí poutní kaple sv. Šebestiána, ke které nás dovede křížová cesta. Další z krás Mikulova je jeskyně Na Turoldu. Patří k nejstarším přírodním rezervacím na území dnešní chráněné krajinné oblasti. Město je vyhledávané nejen pro své památky, ale také díky krásné přírodě.

Břeclav leží na okraji LVA a je důležitým hraničním přechodem a železniční křižovatkou. Zajímavostí města je novorománská synagoga, nyní využívaná jako galerie, koncertní sál a dějiště společenských událostí. Dalšími památkami Břeclavi jsou renesanční zámek, kaple sv. Cyrila a Metoděje nebo farní kostel Navštívení Panny Marie. Významné je také staroslovanské hradiště Pohansko, ležící v lužních lesích. Břeclav je místem, kde se často pořádají koncerty, výstavy, tradiční folklorní zábavy, ale také sportovní akce.

CYKLOSTEZKA KRAJEM ANDRÉ

Délka trasy: 18,7km

Náročnost trasy: středně náročná, vhodná pro trekking a horská kola

Značení trasy: žlutá značka s logem a nápisem Krajem André
Cyklostezku je možné absolvovat ve dvou variantách:
1.    Hustopeče – Starovičky – Velké Pavlovice – Bořetice – Vrbice
2.    Vrbice – Bořetice – Velké Pavlovice – Starovičky – Hustopeče

Popis: Cyklistická stezka Krajem André patří mezi jednu z nejpestřejších vinařských tras s neopakovatelným pohledem na vinohrady. Nese jméno odrůdy, která vznikla na Šlechtitelské stanici vinařské ve Velkých Pavlovicích, křížením Frankovky a Svatovavřineckého. Víno André je velmi harmonické s intenzivní barvou a výraznější chutí, ale také je náročné na polohu. Cyklostezka vede převážně po polních cestách mimo silnice. Je značena oboustranně a je sjízdná po celý rok.

Nezapomeňte se zastavit na Šlechtitelské stanici vinařské a Vinařském penzionu André při projížďce nebo i procházce touto cyklostezkou a ochutnejte velmi kvalitní vína. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Půjčovna Segway Břeclav

Pohybujte se bez námahy – pohodlně, efektivně, chytře a jednoduše. Segway je jedinečné elektrické zařízení, které udržuje samostatně rovnováhu, funguje v každém terénu a snadno se ovládá.

Jízda na Segway je intuitivní a zvládne ji každý. Nastupte, nakloňte se a jeďte. Narovnejte se a zastavte. Jeďte rychle nebo pomalu. Otočte se doleva, doprava a jeďte kam chcete. Pět nezávislých gyroskopů monitoruje rovnováhu stokrát za vteřinu.

Segway Vám dovezeme přímo na místo akce spolu se zkušenými a ochotnými instruktory. Bezpečnostní doplňky jsou samozřejmostí. Služby mohou zahrnovat doprovodný program a organizaci soutěží. Chcete-li být originální, zaujmout a zároveň zajistit dobrou zábavu, jsme tu právě pro Vás.

rezervace

Kontakty


Penzion Šlechtitelka

Vinařský penzion André
Pod Břehy 565
Velké Pavlovice
691 06

Restaurace +420 777 468 894

Restaurace Po-Ne 11:00 - 21:00
Recepce Po-Ne 8:00 - 19:00
Rezervace ubytování +420 515 554 420
Email: info[at]penzion-andre.cz