Restaurace : +420 515 554 426

Recepce : +420 777 468 894

Obchod : +420 733 677 233

drkov poukaz eshop rezervace
Tipy na výlety

REZERVACE

Jméno
Termín od do
Telefon
Počet osob
Email
Počet pokojů
Vzkaz

Podmínky zpracování údajů vložených do tohoto formuláře

Tipy na výlety

Lednicko – valtický areál nabízí několik památek z doby Lichtenštejnů. Je zapsán na seznamu památek UNESCO od roku 1996. Rozprostírá se mezi Břeclaví, Lednicí a Valticemi. V Lednici se nachází zámek s anglickým parkem. Součástí parku je i skleník, ve kterém najdete tropické a subtropické rostliny.

Dalšími památkami, které se nachází v tomto areálu, jsou Obelisk, Janův hrad, Minaret alias Turecká věž či Lovecký zámeček. Břehy Lednických rybníků zdobí např. Rybniční zámeček, Hraniční zámeček nebo Apollonův chrám. Mezi Lednicí a Valticemi se nalézá kaple Svatého Huberta. Lednicko – valtický areál bývá také označován jako „Zahrada Evropy“.

Mikulov je město obklopené vinicemi a nachází se v chráněné krajinné oblasti Pálava. Dominantou je barokní zámek s unikátním vinným sudem. Další zajímavostí zámku je zámecká knihovna. Svatý kopeček je jednou z výrazných přírodních dominant Mikulova. Vyskytují se zde vzácné druhy rostlin a živočichů.

Na vrcholu se tyčí poutní kaple sv. Šebestiána, ke které nás dovede křížová cesta. Další z krás Mikulova je jeskyně Na Turoldu. Patří k nejstarším přírodním rezervacím na území dnešní chráněné krajinné oblasti. Město je vyhledávané nejen pro své památky, ale také díky krásné přírodě.

Břeclav leží na okraji LVA a je důležitým hraničním přechodem a železniční křižovatkou. Zajímavostí města je novorománská synagoga, nyní využívaná jako galerie, koncertní sál a dějiště společenských událostí. Dalšími památkami Břeclavi jsou renesanční zámek, kaple sv. Cyrila a Metoděje nebo farní kostel Navštívení Panny Marie. Významné je také staroslovanské hradiště Pohansko, ležící v lužních lesích. Břeclav je místem, kde se často pořádají koncerty, výstavy, tradiční folklorní zábavy, ale také sportovní akce.

CYKLOSTEZKA KRAJEM ANDRÉ

Délka trasy: 18,7km

Náročnost trasy: středně náročná, vhodná pro trekking a horská kola

Značení trasy: žlutá značka s logem a nápisem Krajem André
Cyklostezku je možné absolvovat ve dvou variantách:
1.    Hustopeče – Starovičky – Velké Pavlovice – Bořetice – Vrbice
2.    Vrbice – Bořetice – Velké Pavlovice – Starovičky – Hustopeče

Popis: Cyklistická stezka Krajem André patří mezi jednu z nejpestřejších vinařských tras s neopakovatelným pohledem na vinohrady. Nese jméno odrůdy, která vznikla na Šlechtitelské stanici vinařské ve Velkých Pavlovicích, křížením Frankovky a Svatovavřineckého. Víno André je velmi harmonické s intenzivní barvou a výraznější chutí, ale také je náročné na polohu. Cyklostezka vede převážně po polních cestách mimo silnice. Je značena oboustranně a je sjízdná po celý rok.

Nezapomeňte se zastavit na Šlechtitelské stanici vinařské a Vinařském penzionu André při projížďce nebo i procházce touto cyklostezkou a ochutnejte velmi kvalitní vína. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Půjčovna Segway Břeclav

Pohybujte se bez námahy – pohodlně, efektivně, chytře a jednoduše. Segway je jedinečné elektrické zařízení, které udržuje samostatně rovnováhu, funguje v každém terénu a snadno se ovládá.

Jízda na Segway je intuitivní a zvládne ji každý. Nastupte, nakloňte se a jeďte. Narovnejte se a zastavte. Jeďte rychle nebo pomalu. Otočte se doleva, doprava a jeďte kam chcete. Pět nezávislých gyroskopů monitoruje rovnováhu stokrát za vteřinu.

Segway Vám dovezeme přímo na místo akce spolu se zkušenými a ochotnými instruktory. Bezpečnostní doplňky jsou samozřejmostí. Služby mohou zahrnovat doprovodný program a organizaci soutěží. Chcete-li být originální, zaujmout a zároveň zajistit dobrou zábavu, jsme tu právě pro Vás.

rezervace

Kontakty


Penzion Šlechtitelka

Vinařský penzion André
Pod Břehy 565
Velké Pavlovice
691 06

Restaurace +420 777 468 894

Restaurace Po-Ne 11:00 - 21:00
Recepce Po-Ne 8:00 - 19:00
Rezervace ubytování +420 515 554 420
Email: info[at]penzion-andre.cz

Dne 25.8. – restaurace uzavřena

Vážení návštěvníci, dne 25.8. je restaurace uzavřena z důvodu konání soukromé akce.

Děkujeme Vám za pochopení.